Straipsnių paieška

Lauko apšvietimas sieniniais šviestuvais

Lauko apšvietimas sieniniais šviestuvais

Lauko apšvietimas – sritis, reikalaujanti tiek kūrybiškumo, tiek techninių žinių. Prieš imantis šios užduoties vertėtų pasidaryti planą. Pažvelgus į jį, turėtų būti aišku, kuriose vietose formuojamas pagrindinis, kuriose – akcentinis, dekoratyvusis apšvietimas. Taip pat naudinga iš anksto apsispręsti dėl šviestuvų tipų. Vienas ypatingai naudingų tipų – sieniniai lauko šviestuvai.

Kur pritaikyti sieninius lauko šviestuvus?

Sieniniai lauko šviestuvai puikiai atlieka akcentinio apšvietimo funkciją. Juos galite montuoti:

•    Terasai, verandai ar balkonui apšviesti. Tam, kad vakarojant nereikėtų sėdėti patamsyje ar pasikliauti pavojinga žvakių liepsna, ant namo sienos įrenkite kelis sieninius šviestuvus. Juos galite nukreipti taip, kad šviesa sklistų link stalo arba kepsninės, tačiau neakintų sėdinčiųjų. Taigi, sieniniai šviestuvai turėtų atsidurti virš žmonių galvų.
•    Architektūrinėms detalėms išryškinti. Jei namas išsiskiria architektūriniais sprendimais, sieniniai šviestuvai gali padėti atskleisti patraukliausius akcentus. Tam puikiai tinka nišų, arkų, durų ar kitų statinio dalių apšvietimas.
•    Saugumui užtikrinti. Ant sienų montuojami šviestuvai – puikus pasirinkimas prieangiui, laiptams, durims apšviesti. Tokiu atveju grįžti sutemus bus gerokai saugiau.

Sieniniai šviestuvai, montuojami namo išorėje, gali tapti nuostabia viso eksterjero detale. Suderinus šią savybę su funkcionalumu, lengva suformuoti jaukią, komfortišką kiemo aplinką.

Ką reikėtų žinoti apie lauko šviestuvus?

Sieniniai lauko šviestuvai – itin praktiški. Paprastai jie montuojami po stogu, užuovėjoje. Vis dėlto net ir tokiu atveju vertėtų skirti dėmesio jų tipo pasirinkimui. Verta žinoti, kad:

•    Lauke kabinami sieniniai šviestuvai privalo būti aukštesnės saugumo klasės. Jie veikiami įvairių aplinkos veiksnių – sniego, lietaus ir kitų kritulių, vėjo, kaitros, šalčio. Dėl to jų atsparumo šiems reiškiniams klasė (žymima santrumpa IP) turėtų siekti bent 44.
•    Šviestuvai džiugins daug metų, jei tinkamai pasirinksite gamybos medžiagą. Geriausia rinktis tokius, kurie pagaminti iš aliuminio ar nerūdijančio plieno, grūdinto stiklo.
•    Tai – puiki dizaino detalė. Sieninius šviestuvus galite priderinti prie esamo stiliaus. Jei namo sienos nėra dekoratyvios, tokie šviestuvai gali jas pagyvinti, suteikti daugiau patrauklumo ir tapti savitu akcentu.
•    Jei norite sutaupyti, apie tai taip pat verta pagalvoti iš anksto, dar prieš įsigyjant šviestuvą. Sunaudojamą elektros energijos kiekį padeda sumažinti šviesos diodų technologija. LED lauko šviestuvai atrodo šiuolaikiškai, nekaista. Jie išsiskiria dizaino įvairove. Be to, galite rinktis tokius sieninius šviestuvus, kurie patobulinti judesio jutikliais. Jie veiks tik tuomet, kai atsidursite netoliese. Kai kurie šių šviestuvų reaguoja į dienos šviesą, tad automatiškai veikia tik sutemus.

Atsakingai pasirinkti sieniniai lauko šviestuvai yra tiesiog nepakeičiami. Tai – svarbi ne tik stiliaus, bet ir komforto, saugumo detalė. „Ekoliumenas“ rasite platų taupių, dailių, saugių sieninių lauko šviestuvų. Mielai patarsime ne tik dėl tinkamo jų pasirinkimo, bet ir montavimo.

Įkelta 2018-04-30

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių