Straipsnių paieška

Atnaujinkite svetainės interjerą pagal 2018 metų apšvietimo tendencijas

Atnaujinkite svetainės interjerą pagal 2018 metų apšvietimo tendencijas

Tai, kokią didelę įtaką turi apšvietimas namų erdvėje, aišku, beveik kiekvienam. Ne veltui šviestuvų pasirinkimui skiriama tiek daug dėmesio. O ar žinojote, kad šviestuvai taip pat gali tapti puikia dekoracija, pavyzdžiui, svetainėje? Tam, kad galėtume originaliai ir stilingai atnaujinti šią namų erdvę, siūlome atsižvelgti į ateinančių metų apšvietimo tendencijas.

 

Pirmiausia – interjero tendencijos

 

Daugiausiai dėmesio 2018 metais bus skiriama siekiant išryškinti namų erdvų jaukumą. Tačiau dar labiau akcentuojamas bus taupumas. Visos ryškios, drąsios ir net ekscentriškos idėjos, kurios buvo madingos 2017-aisiais, nebuvo iš pigiausių, bet artėjančių metų interjero mados remsis ekologišku požiūriu, siekiant namus paversti jaukumo oaze neišleidžiant daug pinigų. Dėl šios priežasties daugiau dėmesio sulauks ir LED šviestuvai.

 

Svetainės interjere bus vengiama ryškių ir pernelyg dėmesį atkreipiančių spalvų, daugiau bus koncentruojamasi į pastelinius, žemiškus ir ramius atspalvius. Aišku, niekur nedings ir industrinis stilius, tačiau šis bus šiek tiek koreguojamas: vietoj didelių erdvių, atsiras daugiau mažesnių ir jaukesnių, susijungiančių į vieną bendrąją zoną.

 

Kokias erdves kaip apšviesti?

 

Kai svetainė dalijasi į kelias skirtingas dalis, kiekvienai jų turėtų būti priskiriamas skirtingo tipo šviestuvas, atsižvelgiant į erdvės atliekamą funkciją (tai gali būti poilsio, darbo ar svečių priėmimo zona). Jei iki šiol LED šviestuvai daugiau buvo pritaikomi vonioje ir virtuvėje, tai 2018 metais jie nesunkiai prisitaikys ir prie svetainės interjero. Didelis privalumas, jog LED apšvietimas yra taupesnis, o taip pat gali būti reguliuojamas šviesos intensyvumas ir atspalvis.

 

Mažesniuose svetainės kampeliuose puikiai atrodys keli nedideli pakabinami šviestuvai arba vienas didesnis minimalistinio dizaino industrinis toršeras. Neieškokite įmantrybių – artėjančiais metais daugiau dėmesio skirkite paprastoms ir griežtoms linijoms bei formoms. Tokie šviestuvai Kaune ir Vilniuje jau pamažu keliauja į salonų vitrinas, tad galite pradėti dairytis tinkamų modelių.

 

Darbo zonai rinkitės ryškesnę šviesą skleidžiantį pastatomą šviestuvą. Šie gali būti tiek su didesniais, tiek su mažesniais gaubtais. Atnaujinant svetainės interjerą taip galite rinktis ir lubinį apšvietimą. Šiam tikslui puikiai tiks LED šviestuvai arba jų profiliai. Lygiai taip pat puikiai atrodys LED juostomis apšviestos lentynos.

 

Montavimo ypatumai

 

Tam, kad svetainės atnaujinamas sukeltų kuo mažiau sunkumų, pateikiame kelis esminius patarimus apie šviestuvų montavimą. Jei Jūsų svetainėje vyrauja tamsus medis, nebijokite jo apšviesti ryškesne šviesa. Verta akcentuoti, kad neleistumėte sklisti šviesai į išorę – tegul ji bus ryški, tačiau nelies kitų svetainės erdvių.

 

Jei montuosite pakabinamus šviestuvus, geriau rinkitės ne laidinius, o tokius, kurie yra su metaliniu profiliu ar gaubtu. Šio tipo šviestuvai Kaune bei kituose miestuose vis dažniau ieškomi pirkėjų, o jų montavimas yra gerokai paprastesnis nei laidinių.

 

Kartais paprasčiausias ir mažiausiai sunkumų sukeliantis svetainės atnaujinimas – naujas pastatomas toršeras. Drąsiai galite statyti juos prie sienų, prie fotelių ar stalų. Svarbiausia – venkite kampų. Tai jau praėjusi mada. Ieškokite pastelinių spalvų, griežtų formų metalinių gaubtų ir atgaivinkite savo būsto svetainės interjerą tiesiog pakeisdami apšvietimą.

Įkelta 2018-01-05

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių