Straipsnių paieška

2018 metais namuose vyraus jaukumas ir prabanga

2018 metais namuose vyraus jaukumas ir prabanga

Apie tai, kad būsto apšvietimas yra pagrindinis namų jaukumo akcentas, kalba kiekvienas šviestuvų salonas. Siūlomi įvairūs šviestuvų variantai, tačiau dažniausiai jaukumas siejamas ir su paprastumu, neišsiskiriančiu dizainu ir švelnia šviesa. Tiesa, 2018 metais apšvietimo tendencijos atneš šiokį tokį perversmą: bus pradedama tarpusavyje derinti jaukumą, eleganciją bei prabangą, tad madingais bus laikomi netikėti ir išskirtiniai deriniai.

 

Prabangus paprastumas

 

Kai kalbama apie prabanga dvelkiantį apšvietimą, dažno žmogaus galvoje pirmoji atsirandanti vizija – sietynas. Ir retas, kuris pagalvoja, kad šio tipo šviestuvas galėtų būti ne tik elegantiška interjero detalė, bet taip pat dar vienas jaukumui išryškinti skirtas atributas. Ateinančiais metais tai taps įmanoma.

 

Sietynai nebūtinai privalo tviskėti krištolu. Analizuojant pradinį sietyno dizainą – tai tiesiog pakabinamas ir daug atšakų turintis šviestuvas. Artėjančiais metais net ir sietynai galės padėti sukurti jaukią ir malonią atmosferą. Ieškokite įkvėpimo iš gamtos – būtent ji atsispindės sietynų formose.

 

Tendencijas perims ne tik modernus sietynas, bet ir kiti netradicinių formų, spalvų bei dizaino šviestuvai. Prabangos ir jaukumo pojūčiui sustiprinti bus pasitelkiami švelnūs auksiniai atspalviai, tačiau niekur nedings industriniam dizainui priskiriami, lemputės nepaslepiantys gaubtai. Tik šįkart jie bus atnaujinti ir priskiriami moderniajam retro stiliui. Tad jei iki šiol prisibijojote namuose kabinti industrinio stiliaus šviestuvą, atnaujintoji versija nebeturėtų gąsdinti. Šio tipo šviestuvai Vilniuje, Kaune bei kitų didžiųjų miestų apšvietimo salonuose pasirodys jau greitai.

 

Kokios medžiagos bus naudojamos gamyboje?

 

Vienų populiariausių visada moderniai ir kartu elegantiškai atrodančių šviestuvų gamyboje dažniausiai naudojamas chromas. Tai išliks ir 2018 metais. Tik šįkart bus labiau koncentruojamasi į švelnius pastelinius atspalvius, todėl ir šviestuvai, gaminami iš chromo, bus matiniai.

 

Verta pastebėti, kad apšvietimo tendencijos kinta atsižvelgiant į interjero dizaino madas. Kadangi būsto dizaine vyraus pasteliniai atspalviai ir metalinės detalės, panašiai kis ir šviestuvai, tad jei nedomina sietynas, dairykitės kitokio tipo minimalistinių ir prabangiai atrodančių šviestuvų.

 

Artėjančiais metais bus daugiau koncentruojamasi į metalo panaudojimą. Madingos išliks metalo lemputės narveliai, tačiau taip pat atsiras daugiau vintažo tipo metalinių gaubtų. Šie taip pat prisidės prie stilingos, jaukios ir kartu elegantiškos atmosferos kūrimo namuose.

 

Ko ieškoti?

 

Stilingi šviestuvai Vilniuje domina ne vieną sostinės gyventoją, tačiau dažnam kyla klausimas, ko tiksliai reikėtų ieškoti? Kai jau trumpai apžvelgėme bendrąsias ateinančių metų tendencijas, pateikiame kelis patarimus, į ką vertėtų atsižvelgti ieškant jaukaus ir prabangiai atrodančio šviestuvo.

 

  • Švelnūs auksiniai ar sidabriniai atspalviai;
  • Metalinis blizgesys;
  • Gamtos detalėmis dekoruotas sietynas;
  • Griežtos formos ir švelnūs gaubto linkiai;
  • Lemputę visiškai paslepiantys gaubtai;
  • Minimalistiniai kryptiniai pastatomi šviestuvai.

 

Šviestuvai šviesą turėtų sklaidyti natūraliai, ne per intensyviai, pagal patalpos paskirtį ir konkrečius poreikius. Būtent tai yra esminė jaukumą kurianti savybė. O prie prabangos kūrimo prisidės pats šviestuvo dizainas. Tad trumpai tariant – jaukumas ir prabanga 2018 metais persidengs tarpusavyje, suderinant šviestuvo išorinį dizainą su jo pritaikymo galimybėmis.

Įkelta 2018-01-05

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių