Straipsnių paieška

Augant urbanizacijos mastams, atsigręžiama į išmanųjį apšvietimą

Augant urbanizacijos mastams, atsigręžiama į išmanųjį apšvietimą

Ekologija ir gamtos saugojimas tampa vis svarbesniu aspektu renkantis ne tik aplinkos neteršiančias pakuotes, bet ir apšvietimą. Vis didėjantys urbanizacijos mastai skatina atsižvelgti į gamtos užterštumą ir skatina spręsti šią problemą alternatyviais, žalos Žemei ir aplinkiniams nedarančiais būdais. Vis daugiau kalbama apie tai, kuo naudingas išmanusis apšvietimas, todėl pateikiame kelis naudingus patarimus tiems, kurie ieško ekologiško apšvietimo sprendimo namams.

Išmanūs miestai

Pasaulio didmiesčiai kasmet plečiasi vis labiau. Kartu su jais didėja ir iššūkiai miestų gyventojams. Tai – ir aplinkosauga, ir ekologija, o taip pat ir socialinis aspektas. Niekas pasaulyje neišnaudoja tiek daug energijos apšvietimui, kiek jos reikia didmiesčiams apšviesti. Miestuose tai sudaro net 78 procentus visos pasaulio sunaudojamos energijos. Būtent tokia statistika paskatino atsižvelgti į vis labiau augančias ir su ekologija susijusias problemas.

Dėl šios priežasties miestuose populiarėja išmanusis apšvietimas, kurio sistema jungiama kartu su kitomis mieste veikiančiomis sistemomis, pavyzdžiui, šviesoforų.  Taip visa daugialypė miesto sistema sujungiama į vieną, kuri leidžia ne tik sutaupyti daugiau energijos, bet ir jaustis saugiau.

Išmaniojo apšvietimo nauda gamtai

Daugiausiai energijos miestai išnaudoja gatvių apšvietimui. Pasitelkus išmanųjį apšvietimą galima sutaupyti ne tik energijos, bet ir lėšų. Kaip tai veikia?

•    Išmaniosios lemputės valdomos nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad gyvenvietės ar rajono gatvės apšvietimas priklauso nuo pačių gyventojų. Bene dažniausiai išmaniuose miestuose gatvės žibintų valdymas paremtas mobiliųjų įrenginių aplikacijomis. Pasitelkus jas galima reguliuoti šviesos intensyvumą, įjungti bei išjungti gatvės apšvietimą.
•    Energija sutaupoma ir todėl, kad ši nėra naudojama tuo metu, kai niekam jos nereikia. Ką tai reiškia? Automatizuoto tipo išmanusis apšvietimas įsijungs tik tuomet, kai gatvei apšviesti nebeužteks saulės šviesos. Tai veiks analogiškai rytais, kai saulės šviesos jau užteks, apšvietimas išsijungs.
•    Energijos taupymas taip pat valdomas šviesos valdikliais ir judesio davikliais. Kai tik aplinkoje pasirodo judantis objektas, judesio daviklis gauna signalą ir gatvė nušvinta. Toks gatvės apšvietimo veikimo ir reguliavimo principas ne tik sutaupo energijos ir saugo gamtą, bet taip pat padidina gyvenamosios vietos saugumą. Visgi, didžioji dalis vagysčių įvyksta tamsiuoju paros metu.
•    Energijos sutaupyti taip pat padeda LED apšvietimas. Šviesos diodai sunaudoja 80 procentų mažiau energijos ne įprastos kaitrinės lemputės.

Išmaniųjų lempučių nauda ir privalumai

•    Ilgas veikimo laikas
Išmaniosios lemputės veikimo laiko terminas gali siekti net 10 metų. Dėl šios priežasties ilgai nereikės sukti galvos dėl perkaitusios lemputės keitimo.
•    Padidinamas saugumas
Pasitekus išmaniąsias lemputes namuose galima sustiprinti būsto apsaugą. Pasirinkus atitinkamą apšvietimą, šviesa nedirgins akių ir leis ilsėtis, tačiau iš lauko pusės bus sudaromas įspūdis, jog namuose vis dar yra nemiegančių.
•    Mažiau išlaidų
Taupoma energija taupo ir išlaidas, kurios dažnai išleidžiamos namo vidaus bei išorės apšvietimui. Išmanios lemputės gali padėti sutaupyti ir gerokai ilgesnį laiką mėgautis kokybišku apšvietimu, kurio veikimą valdyti galima mobiliaisiais įrenginiais.

Plečiantis miestams bei vis labiau didėjant urbanizacijos mastams labai svarbu atsižvelgti į tai, kokį poveikį visa tai turi gamtai. Išmanusis apšvietimas padeda sutaupyti bei tausoti aplinką. Tai leidžia efektyviau dorotis su ekologiniais bei socialiniais iššūkiais.  

Įkelta 2017-11-17

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių