Straipsnių paieška

Šviestuvai virš valgomojo stalo

Šviestuvai virš valgomojo stalo

Valgomąjį stalą apšviesti svarbu ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir kasdien. Tinkamai pasirinkti valgomojo šviestuvai gali sukurti jaukią atmosferą valgomajame. Tačiau taip pat labai svarbu atsižvelgti ir į šviestuvo gaubto formą, šviesos paskirstymą virš stalo bei šviesos intensyvumą. Žinoma, negalima pamiršti ir darnos su visu interjero dizainu. Pateikiame naudingų patarimų tam, kad valgomojo erdvė kviestų prisėsti Jus, Jūsų šeimą ar svečius prie stalo ne tik šventiniu laikotarpiu.  

Kokį šviestuvą pasirinkti?

Valgomasis skatina pokalbius, todėl sėdint prie vakarienės stalo norisi matyti ir šeimos narių veidus. Jei apšvietimas bus pasirinktas netinkamai, virš stalo susidarys nemalonūs šešėliai, kurie dengs ne tik maisto lėkštes, bet ir šeimos narių šypsenas. Dėl šios priežasties, šviestuvai virš valgomojo stalo yra labai svarbi interjero dalis. Į ką atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausią variantą?

Bene labiausiai rekomenduojami valgomojo šviestuvai yra pakabinami ir nuleidžiami žemyn. Tai garantuoja, kad šviesa bus nukreipta į apačią ir kris tiesiai virš stalo, o tai padidins dėmesio koncentraciją į maistą. Įprasti patalpai apšviesti skirti šviestuvai negali taip išskaidyti šviesos, kad ši pasiektų kiekvieną kampelį, todėl rekomenduojama valgomo stalą apšviesti atskirai.

Šviestuvo gaubto dydį siūlome rinktis atsižvelgiant į valgomojo stalo dydį. Jei stalas nedidelis, gali pakakti ir vieno pakabinto šviestuvo. Tačiau jei namuose stovi išskirtinai didelis stalas, jo apšvietimui reikės daugiau nei dviejų šviestuvų. Taip pat siūlome atsižvelgti ir į gaubto bei stalo formą. Bene geriausias pasirinkimas, jei šviestuvai virš valgomojo stalo dera kartu su stalo forma ir vienas kitą atitinka. Taip šviesa bus tinkamai išsklaidyta. Jaukiai atrodys keli siauresni, A formos šviestuvai, sukabinti virš stalo vienoje eilėje. Visgi, jei stalas apvalus, geriau rinktis vieną didesnį šviestuvą ir kabinti jį centre.

Rekomenduojame rinktis šviestuvus, kurie leistų reguliuoti šviesos intensyvumą ir temperatūrą. Taip bus galima lengviau sukurti norimą atmosferą – nuo šaltos šviesos iki šiltos. Reguliuojami valgomojo šviestuvai yra universalus pasirinkimas. Šalta šviesa skatina dėmesio koncentraciją, tad sušvelninus temperatūrą ir šviesos toną, galima padėti šeimos nariams atsipalaiduoti po darbų.

vintažinis šviestuvas

Šviestuvo kabinimas

Šviestuvai virš valgomojo stalo kabinami turėtų būti taip, kad visa šviesa kristų žemyn. Būtent šviesos kritimo kampas gali akcentuoti tai, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį. Pavyzdžiui – valgomojo stalą. Kad šis būtų tinkamai apšviestas, svarbu tiksliai paskirstyti šviesos taškus. Jei stalas nėra didelis, vieno šviestuvo virš jo pilnai užteks. O štai tuo atveju, kai stalas didesnis, siūlome rinktis kelių šviestuvų komplektą.

Pakabinamas šviestuvas turėtų būti tokiame aukštyje, kad šviesos užtektų tolygiai visame stalo plote. Taip pat svarbu, kad šviesos srautas nebūtų pernelyg ryškus ir neapakintų kaskart pasukus galvą ar pasilenkus pasiimti valgio. Beje, per žemai pakabinti valgomojo šviestuvai trukdys judėjimui, pavyzdžiui, siekiant lėkštės iš kito stalo galo. O per aukštai pakabinti – bus blankaus, kiek niūraus apšvietimo priežastis. Šešėlių išvengsite, jei šviestuvas kabės maždaug 60-80 centimetrų virš galvų.

Jei stalas pailgas, rekomenduojame rinktis kelis šviestuvus ir juos kabinti vienoje eile. Taip neapšviestas neliks nei vienas stalo galas, o šviesa kris tolygiai. Jei visgi trūksta įkvėpimo, pavyzdžių galite rasti užsukę į artimiausią kavinę. Maitinimo įstaigų interjero dizaineriai daug dėmesio skiria originaliam ir funkcionaliam stalo apšvietimui.

Skirkite daugiau dėmesio apšvietimui. Taip sukursite namuose jaukią šventę kasdien!

Įkelta 2017-11-17

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių