Straipsnių paieška

Nepaslėpkite šviestuvo laidų – šiandien tai madinga

Nepaslėpkite šviestuvo laidų – šiandien tai madinga

Namų aplinkoje šviesa turi daug galios. Ji kuria atmosferoje vyraujančią nuotaiką, leidžia susikaupti arba atsipalaiduoti. Be to, šviestuvo dizainas taip pat daro įtaką bendram interjero dizainui. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo pakabinami šviestuvai, kurie ypač originaliai atrodo su nepaslėptais jų elektros laidais. Pateikiame kelis patarimus, kaip tinkamai pakabinti šviestuvą namuose, kad šis atrodytų žaismingai ir pagyvintų būsto dizainą, be to, tinkamai apšviestų patalpą.


Daugiau lygu originaliau

Pagrindinės šviestuvų madų tendencijos šiemet aiškiai pabrėžia netradicinį pakabinamų šviestuvų kabinimą – laidus patariama ne slėpti, o, priešingai, palikti kabančius, net ir pačiame kambario centre. Be to galima kabinti vieną, du ar net dešimt įvairių formų šviestuvų. Kuo jų daugiau, tuo jų laidai susipynę tarpusavyje ir įvairiame lygyje esantys gaubtai atrodys originaliau. Laisvos kilpos ir iš ilgo laido sukurti ornamentai gali sukurti išskirtinį patalpos dizainą.

Atkreipkite dėmesį į šviestuvams naudojamas lemputes: jos turėtų būti vienodo galingumo ir ryškumo. Žinoma, jos gali būti reguliuojamos, tačiau skirtingos temperatūros šviesa ilgainiui gali blaškyti.


Madingiausi – geometrinės formos pakabinami šviestuvai

Išskirtiniam interjerui sukurti šiandien ypač dažnai naudojami modernūs šviestuvai. Madingiausi šiuo metu – geometrinių formų šviestuvai - narveliai. Juodo metalo korpusas ir atviras gaubtas, nepaslepiantis lemputės, šviesai leidžia sklisti daug plačiau. Taip ji yra tolygiai paskirstoma visame patalpos plote. Be to, nepaslėpta lemputė taip pat skleidžia gerokai ryškesnę šviesą, nes nėra ją slopinančių gaubto barjerų.


Kaip juos pakabinti?

Pakabinamas šviestuvas iki šiol pasižymėjo trumpu laidu, kurį visaip buvo bandoma paslėpti ir užmaskuoti. Šiandien to daryti nebūtina. Tačiau labai svarbu, kad šviestuvas nekabėtų per žemai, nekliudytų judėjimo virš valgomojo ar rašomojo stalo. Pateikiame kelis naudingus patarimus, kaip namuose pakabinti modernų šviestuvą, kad šis būtų ne tik gražus, bet ir atliktų savo pagrindinę funkciją – apšviestų patalpą.

Pirmiausia, lubose nustatykite ir pasižymėkite centrinį tašką. Tai turėtų būti ta vieta, kurioje kabės pagrindinė šviestuvo plokštelė. Pakabinami šviestuvai neprivalo kabėti vienodame aukštyje. Pasitelkite vaizduotę ir pažaiskite kurdami savo būsto apšvietimo dizainą.

Kabliukai taip pat gali būti vienas nuo kito nutolę netolygiais atstumais. Taip galėsite paskirstyti šviesą kiekviename patalpos kampelyje. Kuo ilgesnį laidą turi pakabinamas šviestuvas, kuo didesnės ir įvairesnės gali būti išgaunamos kilpos. Jos gali būti dvigubos arba viengubos, trumpos arba ilgesnės.

Kabinant modernų šviestuvą virš valgomojo stalo, rekomenduojama atsižvelgti į lemputės kabėjimo aukštį. Jei ši kabės per žemai, trukdys judėjimui. Todėl geriausia, jei šviestuvas bus kabinamas bent 70 centimetrų virš galvos. Jei šviestuvai bus pasiskirstę po visas lubas, apšvietimas bus tolygesnis ir malonesnis, nei koncentruojant viską viename taške.

Nebijokite žaisti su spalvomis. Lempučių laidai gali būti ne tik juodi, todėl juos lengva derinti prie bendros aplinkos. Keli spalvoti laidai ir skirtingų dydžių  pakabinami šviestuvai atrodys išskirtinai ir gali tapti ryškiausiu patalpos dizaino akcentu. Šio tipo šviestuvų universalumas pasižymi ir tuo, kad bet kuriuo metu juos galima perkabinti. Ant lubų galima suregzti visą laidų tinklą, o po kurio laiko jį pakeisti kilpomis arba atvirkščiai.

Mūsų partneriai „OlebyFM“ suorganizavo projektą Ispanijoje, kuriame dar kartą įrodė, kad ilgi ir nepaslėpti pakabinamų šviestuvų laidai gali sukurti išskirtinį ir originalų patalpos dizainą bei apšvietimą. Kabantys laidai šiuo metu tokie madingi, kad šis dizainas būdingas ne tik individualiems būstams, bet ir viešoms įstaigoms – kavinėms, restoranams ar barams.

Atsinaujinkite ir Jūs savo namus stilingais šviestuvais iš Ekoliumenas.lt

Įkelta 2017-11-17

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių