Straipsnių paieška

Lauko šviestuvų priežiūra

Lauko šviestuvų priežiūra

Vienas iš esminių kiemo grožį pabrėžiančių elementų yra apšvietimas. Tinkamai parinkti įleidžiami ar sieniniai šviestuvai ne tik apšviečia kiemo taką, namo fasadą, išryškina oranžeriją, tai taip pat suteikia ir saugumo jausmą. Jaukiai apšviestame kieme smagu leisti vakarus ar gerti rytinę kavą. Kita vertus, norint, kad kiemo apšvietimas atrodytų nepriekaištingai reikia žinoti, kaip juos prižiūrėti, kad jie kuo ilgiau išsaugotų savo funkcijas.

Lauko šviestuvų tipai

Šiandien lauko šviestuvų rinka yra išties didelė, todėl originaliai apšviesti namo kiemą nėra labai sudėtinga. Pažvelgę į internetinės parduotuvės „Ekoliumenas“ lauko šviestuvų asortimentą, pastebėsite, kad namo kiemą galima dekoruoti pastatomais, lubiniais, kreipiamaisiais, sieniniais, pakabinamais ar ne grindinio šviestuvais. Taip pat, jei erdvė yra didesnė ar norite į judesius reaguojančio apšvietimo, galite rinktis lauko prožektorius. Skirtinga šviestuvų stilistika leidžia suformuoti norimą rezultatą ir nukreipia šviesą ten, kur jums reikia.

LED lauko šviestuvai šiandien – vieni populiariausių

Kiemo ar sodo apšvietimą palengvina ne tik didelė šviestuvų pasiūla, bet ir įvairių lempučių pasirinkimas: siūlomos kaitrinės, halogeninės, LED ir saulės energiją naudojančios lemputės. Kiekvienos jų gali būti pritaikomos skirtingo tipo šviestuvams, žinoma, tai derinama ir pagal asmeninius poreikius, nes lemputės dydis ir tipas lemia šviesos sklaidą ir intensyvumą. Dabartinis rinkos lyderis yra LED. Tai efektyvi, ekonomiška, itin ryški ir ilgaamžė šviesa. Vis labiau tobulinamos ir atnaujinamos šviesos diodų technologijos leidžia atrasti naujas šios šviesos formas ir jas pritaikyti mūsų kasdienybėje. Dėl šių priežasčių LED lauko šviestuvai tampa vieni paklausiausių.

Neužtenka tik įsigyti – reikia mokėti ir pasirūpinti

Nors pati pirmoji užduotis yra apsisprendimas – kokių šviestuvų jums reikia, kiek jų bus, kokia šviesa bus naudojama ir kurios kiemo dalys bus apšviestos – visgi, tik to neužtenka. Kaip ir visi daiktai, taip ir lauko šviestuvai reikalauja tam tikros priežiūros. Rekomenduojame prieš perkant lauko šviestuvą įvertinti medžiagas, iš kurių jis pagamintas. Elektroninėje parduotuvėje „Ekoliumenas“ siūlomi tik iš aukštos kokybės ir itin tvarių medžiagų pagaminti šviestuvai, tinkami naudoti lauke.

Vieta, kur statote šviestuvus

Norėdami, kad šviestuvų priežiūra būtų kuo paprastesnė, turite tinkamai parinkti jų stovėjimo ar kabinimo vietą. Pavyzdžiui, sieniniai šviestuvai, kurie įprastai montuojami ant namo fasado, gali būti kabinami taip, kad pasislėptų po namo stogu. Tokiu būdu ant jų nelis lietus, ant paviršiaus mažiau kaupsis nešvarumai, be to, patys šviestuvai ilgiau išlaikys reprezentacinę išvaizdą. Maksimaliai bus atliekama ir jų pagrindinė funkcija – šviesa bus intensyvi ir aiški. Jeigu norite sutaupyti, tuomet siūlome įsigyti į judesį reaguojančius lauko šviestuvus. Lygiai taip pat galima naudoti saulės energijos apšvietimą, tačiau Lietuvos klimato sąlygomis, tai ne visada pasiteisina. Tiesa, šviesa, tokio tipo šviestuvuose yra kiek blankesnė, nei naudojančiuose elektros energiją.

Laidai – nepalikite jų atvirų

Naudojant lauko šviestuvus svarbu tinkamai apsaugoti laidus, juos paslėpti ir izoliuoti. Tam tikri LED lauko šviestuvai nereikalauja elektros šaltinio, tačiau daugelis šviestuvų, vis dėlto, turi laidus ir jų veikimui reikalingas elektros šaltinis. Jeigu elektros lizdas yra namo išorėje, tuomet nepamirškite specialių skydelių, kurie padeda apsaugoti elektros jungtį nuo drėgmės ir kitų aplinkos poveikių.

Svarbu pasirinkti tinkamą aukštį

Rinkdamiesi lauko šviestuvus omenyje taip pat turėkite ir mūsų šalies klimatą. Jeigu norite takelį apšviesti grindinio šviestuvais, patariame tai daryti tik tose vietose, kur šviestuvų neuždengs sniegas, lapai ir jie galės atlikti savo tiesioginę funkciją. Lygiai taip pat ir su pastatomais šviestuvai: jų aukštis turi būti toks, kad pusnys jų neuždengtų.

Priežiūra

Šviestuvų priežiūra nėra sudėtinga, nes dėl kokybiškų medžiagų jie tarnauja ilgai. Juos nuvalyti pakanka drėgna šluoste. Kita vertus, jeigu tai sieniniai lauko šviestuvai, tikėtina, kad ant jų nutūps daug vabzdžių, prilips rudenį krentantys šlapi lapai. Tokiu atveju valykite juos vandeniu su trupučiu ištirpinto muilo, tačiau stenkitės, nepersistengti: svarbu, kad vanduo nepatektų į šviestuvo vidų. Įsitikinkite, kad valant šviestuvus, jie būtų išjungti iš elektros lizdo.

Pasinaudokite pateiktomis įžvalgomis ir papuoškite savo kiemą moderniais lauko šviestuvais, tinkamai parinkite jiems vietą bei užtikrinkite teisingą jų priežiūrą. Tegul jūsų namo kiemas būna jaukus ir švarus bet kokiu oru!

Įkelta 2017-10-03

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių