Straipsnių paieška

LED šviesos juostų naudojimas interjere

LED šviesos juostų naudojimas interjere

Jaukumas – svarbiausia namų savybė. Juk taip gera grįžus jausti ramią, harmoningą namų atmosferą. Šviestuvų pasirinkimas irgi svarbus. Vertėtų rinktis tokį, kuris suteiktų reikiamą kiekį šviesos, galėtų sumažinti baldų formų ar sienų griežtumą, kurtų eleganciją. Tai pasiekti padeda tinkamai panaudotos LED šviesos juostos.

LED juostų privalumai

Kiekvienas šviestuvo tipas turi savitų privalumų: pakabinami suteikia erdvumo jausmą, staliniai aprūpina šviesa skaitant ar rašant, o LED juostos gali apšviesti mažai pasiekiamas erdves.

LED juosta tai tam tikro ilgio juostelė, kas nustatytą ilgį turinti LED diodą. Jos sustatytos taip, kad persipynusi šviesa būtų vientisa, nesusidarytų šešėlių. Priklausomai nuo LED diodų ir liumenų skaičiaus, juostos gali būti ryškesnės arba blankesnės.

Jos taip pat skiriasi spalvos temperatūra: ypač intensyvios šviesos juostos yra šaltų tonų. Namų erdvėje patariama naudoti iki 3000 K temperatūros šviesas, nes ryškesnės gali priminti ligoninę, dirbtuves.

LED šviesos juostos itin praverčia kuriant interjerą, nes:
•    gana lengvai pritvirtinamos ir nuimamos, tad galite eksperimentuoti su juostos ilgiu, vietomis, juostų kiekiu;
•    LED juostos gali būti įvairių spalvų, tad lengvai pritaikysite prie skirtingų kambarių;
•    LED juosta gaminama lanksti, tad galėsite įvairiai išlankstyti pagal interjero planą, baldus;
•    juosta naudoja nedaug elektros, tad sutaupysite;
•    šio tipo apšvietimas yra vienas iš ilgaamžių, tad sumontavus juostą šiandien, ja galėsite džiaugtis ir po 10 metų.

Žinoma, prieš pirkdami, patikrinkite ne tik LED juostos kainą, bet ir ilgio ir LED skaičių ant juostelės.

Kaip reikėtų montuoti LED juostas?

Jei išsirinkote jums tinkančią juostą, metas ją montuoti. Paprastai LED šviesos juostos montuojamos po spintelėmis arba šalia laiptų, baldų. Ypač patogu tai, kad ant juostos būna nurodytos kirpimo/ litavimo vietos, per kurias ir galima patrumpinti juostas.

LED juostų montavimas:
1.    Atsikirpkite reikiamo ilgio juostelę;
2.    Prilituokite atitinkamus galus prie transformatoriaus (gali būti hermetiškas arba ne – su ventiliavimosi angomis) ir maitinimo šaltinio;
3.    LED juostą prie norimo paviršiaus pritvirtinti skystomis vinimis (specialus tvirtinimo skystis). Nereikėtų naudoti lipnios juostos ar skystų klijų, nes sušilus diodams jie gali atšokti. Rekomenduojame turėti aliuminio profilį (nors dėl to LED juostos kaina bus kiek didesnė, kita vertus, ji bus geriau apsaugota).

Jei LED juosta yra 5 ar daugiau metrų ilgio, patariame prijungti maitinimą iš abiejų pusių, kad visi diodai šviestų tolygiai. Kitu atveju, priekiniai LED svyla, o galiniai lieka blankesni.

Įdomus LED juostų montavimas

LED šviesos juostos namuose gali būti panaudotos įvairiai:
•    apšvieskite laiptų pakopas, kad vakarais matytumėte, kur eiti;
•    pritvirtinkite virtuvėje, maisto ruošimo vietoje;
•    svetainėje pritvirtinkite prie sienos šalia gėlių kampelio: jūsų augalai gali būti apšviesti įvairiomis spalvomis;
•    pasirinkite žaismingas spalvas ir nušvieskite vaikų žaidimų zoną;
•    apšvieskite savo statulėlių ar retų meno kūrinių kolekciją: kiekvienoje lentynoje šviečianti LED juosta tikrai pritrauks dėmesį;
•    sukurkite aureolės efektą meno kūriniams.

Atvykite į „Ekoliumenas“ saloną ar užsukite į internetinę parduotuvę, pateiksime pasiūlymus, kad tenkintų LED juostos kaina ir kokybė. Padėsime išsirinkti juostas, o jei reikia, ir jas pritvirtinti.

Geros šviesos namai - šviestuvai internetu

Įkelta 2017-10-03

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių