Straipsnių paieška

KAIP PASIRINKTI LEMPUTĘ?

KAIP PASIRINKTI LEMPUTĘ?

Kokią naują lemputę rinktis?

Dažnai manoma, kad efektyviai energiją naudojančios lemputės yra kompaktinės dienos šviesos lemputės. Tačiau tai yra tik vienas iš kelių esamų taupių lempučių tipų. Kompaktinėmis dienos šviesos lemputėmis pradėta prekiauti XX a. devintajame dešimtmetyje, ir jos yra žinomos dėl savo ilgaamžiškumo ir didelio efektyvumo. Kompaktinė dienos šviesos lemputė tokiam pat šviesos našumui pasiekti sunaudoja 65–80 % mažiau energijos nei įprastos kaitinamosios lemputės. Kompaktinės dienos šviesos lemputės kartais gaminamos su išoriniu apgaubu, paslepiančiu dujų pripildytus vamzdelius, ir taip atrodo dar panašesnės į kaitinamąsias lemputes. Kompaktinės dienos šviesos lemputės gali veikti nuo 6 000 iki 15 000 valandų, priklausomai nuo jų tipo ir nuo to, kaip yra naudojamos. Kaitinamųjų lempučių veikimo trukmė yra tik maždaug 1000 valandų. Dėl didelio efektyvumo ir ilgos veikimo trukmės kompaktinės dienos šviesos lemputės sutaupo nemažai pinigų. Tačiau dėl šių lempučių specifinių savybių, norint kad jos tinkamai tarnautų, lemputę reikia atidžiai pasirinkti.

kompaktinės dienos šviesos lemputės kompaktinės dienos šviesos lemputės kompaktinės dienos šviesos lemputės

Jeigu jūsų halogenines lemputės, galbūt jums vertėtų pakeisti šviestuvų lemputes savo namuose ir pereiti prie dar mažiau energijos naudojančių lempučių, pvz., šviesos diodų (LED) lemputės. LED lemputės – LED (angl.) reiškia „šviesos diodas“ – yra sparčiai populiarėjanti technologija.

LED lemputėse nėra gyvsidabrio. Šių lempučių, kaip apšvietimo priemonės, veiksmingumas prilygsta kompaktinių dienos šviesos lempučių veiksmingumui, o jos veikia netgi ilgiau. Kambariams apšviesti skirtos LED lemputės yra naujas produktas rinkoje, tačiau jos jau efektyviai pakeičia tiek skaidriąsias, tiek matines iki 60 W galingumo kaitinamąsias lemputes. Artimiausioje ateityje jos greičiausiai pakeis ir daugelį kitų elektros lempučių. LED lemputės vartoja 80 % mažiau energijos nei kaitinamosios lemputės.

LED lemputėLED lemputėLED lemputė

Renkantis lemputes gyvenamosioms patalpoms, reikia atkreipti dėmesį ir į šviesos spalvą. Apšvietimo technologijoje balta spalva apibūdinama vadinamąja spalvine temperatūra (matuojama kelvinais (K)), kuri paprastai nurodoma ant lempos pakuotės. Kuo aukštesnė spalvinė temperatūra, tuo daugiau spektre yra mėlynos komponentės ir mažiau – raudonos: „šiltai baltų“ lempų spalvinė temperatūra yra 2700–3500 K, natūralios (dienos) šviesos - 4000-4500 K, „šaltai baltų“ – 5700–7000 K.

LED lempučių asortimentas mūsų salonuose ir internetinėje parduotuvėje yra nuolat atnaujinamas.

Įkelta 2016-02-12

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu