Straipsnių paieška

Interjero spalvos ir jas lemiantis apšvietimas

Interjero spalvos ir jas lemiantis apšvietimas

Kuriantys namų interjerą dažnai siekia, kad kiekviena detalė būtų priderinta prie kitų, kad viskas atrodytų be priekaištų. Tai apima daugybę valandų renkantis reikiamus baldus ir ieškant, kad jie ne tik būtų norimos formos, bet ir spalvos. Pasitaiko, kad baldas, šviestuvų gaubtai, išsirinkta sienų spalva ar langų uždengimas namuose atrodo visiškai kitaip nei parduotuvėje. Taip atsitinka dėl apšvietimo skirtumo.

Kaip šviesa veikia spalvas?

Svarbu suprasti, kad visas 24 valandas spalvos neatrodys taip pat, nebent visą laiką bus įjungti dienos šviesos šviestuvai. Spalva priklauso nuo dviejų dalykų: objekto šviesos sugėrimo ir šviesos šaltinio. Skirtingi šviesos šaltiniai išryškins arba pablukins pasirinktas spalvas:

  • halogenai: spalvos taps ryškesnės, nes primena natūralią dienos šviesą.
  • Fluorescencinės lemputės: mėlynos ir žalios spalvos taps ryškesnės.
  • LED: gali būti skirtingų atspalvių, pavyzdžiui, pasirinkta LED juosta gali būti dienos šviesos, o kitais atvejais blankesnė.
  • Kaitrinės lemputės: paryškins raudonas, oranžines, geltonas spalvas.

Kaip ryškiai sklis šviesa priklauso ir nuo gaubto. Parinkti šviestuvų gaubtai gali pakeisti spalvą, slopinti šviesą arba, kaip tik, – paryškinti tam tikrą atspalvį. Nepamirškite, kad nuo to, ar spalva matinė ar blizgi, keičiasi ir ant baldų, dekoravimo elementų ir kitų daiktų krintančios šviesos atspalviai.

 

Kaip parinkti spalvas?

Geriausias variantas yra turėti nudažytą skiautę, lentelę ir ją palikti kambaryje, skirtingu dienos metu vis patikrinant, kaip keičiasi atspalviai, priklausomai nuo apšvietimo. Deja, tai ne visuomet tinka naujai statomiems būstams: dažnai reikalaujama pirma nudažyti ir tik tada gali būti montuojamas šviestuvas, LED juosta. Todėl geriausia, renkantis spalvas, atsižvelgti į natūralų šviesos šaltinį:

  • Kambariuose su šiauriniais langais galite rinktis šiltas spalvas, nes saulė bus blanki. Šios spalvos bus dar ryškesnės, jei vakare bus įjungiami dienos šviesos šviestuvai.
  • Kambariuose su pietiniais langais geriau rinktis blankesnes, šaltesnes spalvas, nes jas šildys intensyvūs saulės spinduliai.
  • Kambariuose su rytiniais langais spalvos kis: blyškios spalvos pašviesės, šiltos bus ryškesnės, o šaltos spalvos taps neutralios.
  • Kambariuose su vakariniais langais reikėtų rinktis švelnias, šiltas spalvas.

Šiuos atspalvius gali pakeisti pasirinkta dirbtinė šviesa. Pavyzdžiui, LED juosta, kurios šviesa šaltesnės (apie 4000 K) išsklaidys šiltas spalvas, o lemputės, turinčios iki 3000 K, tik sušildys spalvas. Rekomenduojama rinktis lemputes, kurios turi apie 3500 K, taip pavyks išlaikyti tikruosius atspalvius.

 

Visada reikiamos spalvos

Norite, kad namuose visuomet būtų sukuriama norima nuotaika ir laikytųsi natūralios spalvos? Tai gali užtikrinti reguliuojami dienos šviesos šviestuvai. Deja, neužtenka vien pasukti šviesos intensyvumo reguliatoriaus (dimerio) , net tada jie tiesiog nešvies ryškiau ar blankiau. Reikia galvoti, kokiomis priemonėmis prireikus galėtumėte pritaikyti jų ryškumą. Tai galite padaryti, jei kambaryje esantis šviestuvas ar LED juosta yra prijungti prie išmaniosios apšvietimo valdymo sistemos. Vos spustelėję reikiamus nurodymus savo išmaniajame telefone, kambaryje galėsite sukurti trokštamą atmosferą žiūrėti filmą, skaityti knygą, paryškinti ant sienų esančius ornamentus.

 

Kuriant interjerą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į baldus, bet ir į apšvietimą. Būtent nuo jo priklauso, kokios spalvos išryškės ir kokios nubluks. Jei norite kambariuose visada išlaikyti patinkančias spalvas, pasirūpinkite išmaniuoju apšvietimu.

šmanusis apšvietimas, šviestuvų dimeriai, led lemputės ar led sviestuvai, led panelės ir kitos prekės dažniausiai eksponuojamos EKOLIUMENAS salonuose. O jei tvirtai žinote ko reikia - parduodami šviestuvai internetu yra pasiekiami 24 valandas bei 7 dienas per savaitę.

 

Įkelta 2017-02-22

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių