Straipsnių paieška

Kaip apšvietimu sukurti reikiamą nuotaiką namuose?

Kaip apšvietimu sukurti reikiamą nuotaiką namuose?

Net jei namuose stovės ištaigingiausi baldai, bus pakabinti gražiausi paveikslai, netinkama atmosfera lengvai viską sugadins. Svečiai atsimins būtent pojūčius, o ne atskiras detales. Kas gali teigiamai paveikti namuose kuriamą nuotaiką? Tai parinkti lubiniai ar sieniniai šviestuvai.

 

Šviesos įtaka žmogui

Jau gana seniai buvo įrodyta, kad apšvietimas turi įtakos žmonių emocinei būsenai. Per ilgai palikti ryškūs miegamojo šviestuvai vakare trukdys Jums užmigti, tad kitą dieną pabusite nepailsėję. Atvykus svečiams, neryškūs svetainės šviestuvai sudarys niūrią nuotaiką ir visi jausis nepatogiai. Prieblandoje ar kitoje blogai apšviestoje aplinkoje žmogus gali jaustis liūdnas, ilgainiui jį apima negatyvios mintys. O štai tinkamai parinktas apšvietimas gali teigiamai veikti darbingumą, motyvaciją, žaismingumą. Taigi, apšvietimas veikia:

  • nuotaiką (geresnė ryškioje šviesoje);
  • produktyvumą (didesnis ryškioje šviesoje);
  • miego ciklus (ryški šviesa vakare sutrikdo miego ciklą);
  • akis (per ryški šviesa gali varginti akis, todėl apima nuolatinio nuovargio pojūtis);
  • sprendimų priėmimą (ryškesnėje šviesoje emocijos yra stipresnės).


 

Šviesos sprendimai

Taigi, koks šviesos ryškumas turėtų būti parinktas skirtingiems kambariams arba norint sukurti reikiamą nuotaiką? Ieškant geriausių sprendimų remiamasi dienos ciklu ir besikeičiančia šviesos temperatūra: ryte ji šilta, o darbingiausiu metu ji šaltesnė. Vakare saulės šviesos temperatūra vėl tampa šiltesnė. Dažniausiai vadovaujamasi šiomis nuostatomis:

  • šilto atspalvio baltos šviesos sieniniai šviestuvai naudojami dažniausiai namuose. Tai atpalaiduojanti spalva;
  • šalta balta spalva naudojama ofisuose, dirbtuvėse, kur reikalingas darbingumas, didesnis produktyvumas.

Renkantis šviestuvus svarbu paminėti, kad net turintys tas pačias energijos sąnaudas (vienodas vatų skaičius) gali skirtis temperatūra. Lietuvoje dauguma kuriančių savo namų interjerą pasirenka montuoti šiltos temperatūros (apie 3000 K) šviestuvus, kuria leistų grįžus namo atsipalaiduoti, pailsėti. Šaltesnės temperatūros šviestuvai (nuo 4000 K) būna ofisuose, ligoninėse, kosmetologo kabinete – vietose, kur būtinas atidumas, darbingumo išlaikymas. Tokia temperatūra tonizuoja, išlaiko asmenį darbingą, todėl šaltų šviestuvų nerekomenduojama montuoti namuose, kur po ilgos darbo dienos visi grįžta norėdami pailsėti. Kadangi apšvietimas yra labai subjektyvus – vieniems asmenims labiau patinka ryškesnė, kitiems silpnesnė šviesa, namuose rekomenduojama turėti reguliuojamus šviestuvus.

 

Automatinis valdymas

Automatinį valdymą galima sukurti judesio jutikliais arba išmaniuoju apšvietimu. Vietose, kuriose lankomasi ne itin dažnai, nustatykite judesio jutiklius. Taip ne tik taupysite, tausosite elektros energiją, bet ir galėsite pamiršti apie jungiklių priežiūrą. Šalia meno kūrinių rekomenduojami sieniniai šviestuvai, kurie leidžia gėrėtis visomis jų spalvomis. Tokie šviestuvai turėtų būti ir šalia veidrodžių, kad matytumėte neiškreiptą ir realistišką vaizdą.

Lengviausias būdas kontroliuoti namuose kuriamą nuotaiką yra pasirūpinti automatiniu šviesos ryškumo valdymu. Tai reiškia, kad neužteka tik šviesos intensyvumo reguliatorių, daug kam žinomų, kaip dimerių: jie turi būti susieti su Jūsų išmaniuoju telefonu, kad galėtumėte greitai pritaikyti šviesos ryškumą prie norimos kambario nuotaikos. Valdant šviestuvus išmaniuoju telefonu, Jums nereikės eiti per visą kambarį, kad sumažintumėte ar padidintumėte šviesos ryškumą. Tai galima padaryti vos per kelias sekundes. Pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu valdomi miegamojo šviestuvai padės greičiau užmigti ar pabusti. Ruošdamiesi miegoti galite nustatyti, kad po truputį mažėtų ryškumas: tai sudarys smegenims natūralias sąlygas pasiruošti miegui. O ryte, priešingai, galėsite iš karto nustatyti kiek ryškesnę šviesą, kuri jus išbudins.

Tinkamas apšvietimo parinkimas nulemia, kaip Jūs ir Jūsų svečiai jausis namuose. Jei parinkti lubiniai, sieniniai šviestuvai sukuria per ryškią ar blankią šviesą, tuomet tai gali neigiamai veikia nuotaiką, žmogus jaučiasi irzlus. Geriausias būdas visuomet palaikyti norimą nuotaiką yra sumontuoti automatinį valdymą. Jis užtikrina optimalų erdvės apšvietimą. Kviečiame apsilankyti šviestuvų salonuose #GerosŠviesosNamai, kur priimti sprendimą padės apšvietimo srities ir interjero dizaino profesionalai!

 

Save

Save

Įkelta 2017-02-22

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių