Straipsnių paieška

Prabangus interjero dizainas – kokie šviestuvai jame dera geriausiai?

Prabangus interjero dizainas – kokie šviestuvai jame dera geriausiai?

Namų interjerą lengvai gali sugadinti net ir mažiausia netinkamai parinkta detalė. Ypatingai sunku sukurti prabangų interjerą, nes, parinkus per daug elementų, sukuriamas chaosas, o netinkami baldai ar neskoningos smulkmenos trukdo kurti norimą stilių. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šviestuvus, nes jų ryškumas, kryptis, forma ir spalvos sukuria norimą kambario atmosferą.

Šviestuvų tipas

Prabangos suteikia ne vien tik įprastas sietynas. Nors dėl jo išvaizdos norimą efektą pasieksite greičiausiai, galite rinktis ir kitokio tipo šviestuvus. Įvairūs klasikiniai šviestuvai taip pat puikiai gali perteikti ištaigingumą. Svarbiausia atkreipti dėmesį į detales:

  • prabangių šviestuvų medžiagos yra ilgaamžės;
  • formos turėtų būti griežtos;
  • tinkamai parinktas dydis, proporcionalus kambariui;
  • šviestuvas atitinka bendrą kambario nuotaiką.

Prabangiam interjerui svarbu, kad erdvė būtų išnaudota proporcingai. Tai reiškia, kad baldai paprastai nėra visiškai pristumti prie sienos, sukuriamas šioks toks judesys. Dėl to puikiai tinka pakabinami šviestuvai: jie yra arčiau natūralaus akių lygio, atėjusieji iš karto atkreipia į juos dėmesį. Todėl tinkamai parinktas šviestuvas ir iš jo sklindanti šviesa sudaro bent 50 proc. pirmo įvaizdžio. Deramai parinkti ir sustatyti baldai, nustatytas šviestuvų ryškumas sukuria norimą atmosferą arba 100 proc. kambario įvaizdžio.

Šviestuvų išvaizda ir montavimas

Kuriant prabangų interjerą, labai svarbios spalvos. Nesuklysite pasirinkdami kristalo, kreminės (šviesiai rudos ar bronzinės) spalvos šviestuvus. Retais atvejais gali tikti ir juodi pakabinami šviestuvai. Venkite per daug keistų formų, kryptinių šviestuvų su daug sidabruotų ar auksuotų lapelių, gėlių.

Prabanga reiškia optimalų detalių kiekį, kurios yra tinkamose vietose. Geriausias aukštis pasirinktiems šviestuvams yra 152 – 167 cm, taip nesusidaro ilgi šešėliai. Prabanga tviskančiuose kambariuose paprastai užtenka vieno pakabinamo šviestuvo – norimą įvaizdį sukurti gali ir sietynas, jei neturite laiko atidžiau išsirinkti geriausiai tinkančio šviestuvo.

 

Sukurkite norimą nuotaiką

Jeigu norite visuomet kontroliuoti, kaip atrodys pasirinkti prabangūs kambariai, turėtumėte rinktis šviesos intensyvumo reguliatorius (dimerius). Geriausias prabangos ženklas yra su namų savininko ženklu pritemstančios arba, priešingai, įsižiebiančios šviesos. Kaip tai padaryti? Išmaniuoju šviestuvų valdymu. Nors atrodo, kad tai turėtų rinktis modernų interjerą turintys asmenys, klasikiniai šviestuvai, reguliuojami Jūsų išmaniuoju telefonu, kaip tik perduoda tikrosios prabangos pojūtį.

Naudodamiesi išmaniuoju apšvietimu vos per kelias sekundes galėsite pakeisti ne tik apšvietimo ryškumą, bet ir spalvą, temperatūrą. Pastarojo veiksnio keitimas kambariuose gali jį greitai pritaikyti poreikiams. Pavyzdžiui, jei norite didesnio produktyvumo, tiesiog nustatykite šaltesnę šviesą. Norite ramiai pavakarieniauti su šeima ar draugais? Tuomet valdikliu pakeiskite apšvietimą į šiltesnę temperatūrą. Per kelias sekundes nustatę atitinkamą ryškumą, galėsite džiaugtis įspūdinga elegancija ir ypatingu apšvietimu.

Pabaigai - prabangaus interjero šviestuvai

Vyrauja nuomonė, kad prabangų interjerą labai sunku sukurti. Tačiau ir tinkamai parinktas sietynas, o daugeliu atveju ir klasikiniai šviestuvai lengvai gali būti įkomponuoti, o tikrą prabangos skonį padės pajusti Jūsų kontroliuojama šviesa.

Įkelta 2017-02-08

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių