Straipsnių paieška

Apšvietimas kūdikio kambaryje – kokie šviestuvai neišvengiami?

Apšvietimas kūdikio kambaryje – kokie šviestuvai neišvengiami?

Planuojant interjerą naujo šeimos nario kambariui, pravartu pagalvoti ir apie būsimą apšvietimą. Šviesa vaiko kambaryje yra labai svarbi – ji padeda jam vystytis, geriau sutelkti dėmesį, o tam tikrais atvejais ir geriau išsimiegoti. Žinoma, kol vaikelis dar kūdikystėje, jis nepastebės šviestuvų grožio, tačiau jam yra svarbios spalvos, sklindanti šviesa, apšvietimo kokybė – pačių šviestuvų forma rūpinasi jau tėvai, kurie nori juos priderinti prie kambario interjero. Paprastai pasirinkti šviestuvai vaiko kambariui lieka nekeičiami iki tol, kol vaikui sueina 3 – 4 metai, todėl reikėtų juos pasirinkti atsakingai, apgalvojant, koks šviestuvas bus geriausias ne tik kambariui, bet ir Jums bei Jūsų vaikeliui.

vaikų kambario apšvietimas

Kuomet renkamasi apšvietimą kambariams, jau yra tapę įprasta jį skirstyti į tris grupes: pagrindinis apšvietimas -  apšviečia visą kambarį (paprastai lubiniai šviestuvai), užduotinis apšvietimas skirtas suteikti daugiau šviesos, pavyzdžiui, skaitant (lubiniai kryptiniai arba staliniai šviestuvai) ir akcentinis apšvietimas, skirtas atkreipti dėmesį į tam tikras interjero detales. Kūdikio kambariui svarbiausi yra pagrindinis ir užduotinis apšvietimas. Pastarasis naudojamas apšviesti vystymo stalą, pašviesti prieš miegą skaitantiems pasaką tėvams.

Vaikiški šviestuvai dažniausiai būna spalvoti, traukiantys akį – tokie, į kuriuos gulintis mažylis gali ilgai žiūrėti. Dėl šios priežasties pasirenkami ir besisukantys šviestuvai, nes mažylis gali sekti spindulius ant sienos. Kaip bebūtų, renkantis šviestuvą kūdikio kambariui, privalu atkreipti dėmesį ne tik į spalvas. Labai svarbu, kad jame esančios lemputės neakintų vaikelio. Pravartu rinktis LED lemputes, kurios sukuria panašią į dienos šviesą, bet nekenkia augančio mažylio akims. Jei įmanoma, sumontuokite dimerius, nes jų deka galima kontroliuoti šviesą. Pavyzdžiui, po truputį mažinant šviesą vakarėjant, ji vaiko neblaškys ir nesuteiks daugiau energijos prieš miegą. Taip pat dimeriai pravartūs tikrinant kūdikį nakties metu, nes silpna šviesa jo neišbudins.

Jei nenorite kūdikio palikti visiškoje tamsoje, galite pasirinkti naktinius šviestuvus. Šie vaikiški šviestuvai skleidžia silpną raudoną arba oranžinę šviesą (nesirinkite šviečiančių mėlyna šviesa, nes ji skatina išsiskirti melatoniną ir išvaiko miegą). Užsimerkus ši šviesa turėtų visiškai nesimatyti, kad netrukdytų vaikeliui miegoti, tačiau nuramintų prabudus. Tokie šviestuvai naudingi ir jau paūgėjusiems vaikams, nes prabudę naktį jie neišsigąs tamsos ir galės vėl greitai užmigti.

Užduotiniai šviestuvai vaiko kambariui turi būti parenkami pagal vietas, kurias jie turės apšviesti. Pavyzdžiui, kol Jūsų mažylis dar kūdikis, užteks šviestuvo prie lovos, kuriuo pasišviesdami tėvai galės skaityti pasaką, taip pat prie vystyklų keitimo vietos. Vaikui paūgėjus ir pradėjus žaisti, pasirūpinkite žaidimų zonos apšvietimu. Šis apšvietimas neturėtų būti per daug ryškus, kad vėlgi neakintų dar besivystančių akių. Rinkdamiesi stalinį šviestuvą, atkreipkite dėmesį į medžiagas ir laidus. Vaikiški staliniai šviestuvai turėtų būti iš nedūžtančios medžiagos, jų laidai turi būti paslėpti, kad vaikas (jau šliaužiantis, ropojantis) negalėtų jų traukti ar numesti.

Šviestuvai vaiko kambariui yra svarbi interjero dalis – labiausiai ne dėl jų dailumo, bet funkcionalumo. Pasirinkti šviestuvai turi būti ne tik akį traukiančių spalvų, bet ir nežalojantys regėjimo, suteikiantys pakankamai šviesos, nuraminantys vaikelį naktį. Jei kyla klausimų ir norisi pasitarti su specialistais, visuomet padės „Ekoliumeno“ kolektyvas.

Save

Save

Save

Save

Įkelta 2016-11-22

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių