Straipsnių kategorijos

Straipsnių paieška

Kaip sukurti panoraminį apšvietimą namo kieme?

Kaip sukurti panoraminį apšvietimą namo kieme?

Kiemo apšvietimas yra lygiai toks pat svarbus kaip ir vidaus šviesos instaliacijos. Vis dėl to, žmonės dažnai nežino, kaip tinkamai pasirinkti lauko apšvietimą, kad jis atrodytų skoningai, neperkrautai ir, žinoma, atliktų savo pagrindinę funkciją - apšviestų kiemo erdvę. Prieš nusprendžiant, kokį apšvietimą rinktis, rekomenduojame nuspręsti ir išsiaiškinti pagrindines priežastis, kodėl Jums reikalingas lauko apšvietimas. Tai gali būti švelnaus, romantiško apšvietimo poreikis ar šviesos trūkumas tamsesniame namo kiemo kampe. O galbūt Jūs norite išryškinti savo kiemo teritoriją ir sukurti panoraminį apšvietimą bei apibrėžti kiemo ribas?

Norint tinkamai paskirstyti apšvietimą Jūsų namo kieme yra rekomenduojama pasidaryti brėžinį, kuriame būtų įtraukti pastatai, tvorelės, medžiai, krūmai, dekoracijos. Svarbu atkreipti dėmesį į objektų aukštį ir būdą, kuriuo norite juos apšviesti, kadangi nuo to priklausys, kokio tipo lauko šviestuvai Jums bus reikalingi.

Kuriant panoraminį apšvietimą puikiai tinka įleidžiami šviestuvai, kurie dedami pažeme, tačiau užtektinai apšviečia dekoruotą kiemo takelį ar kryptį link oranžerijos. Susikurtas brėžinys leis Jums lengviau paskirstyti šviesą norima linkme, todėl žinosite prioritetines kiemo vietas, kurios turi būti apšviestos. Dažnas sprendimas yra išryškinti kiemo pagrindinius objektus, tokius kaip nedidelis fontanas ar skulptūros, o aplink mažesnių lempučių pagalba sukurti šešėlių. Tokiu būdu sukuriama jauki atmosfera, o kiemo apšvietimas neatrodo perteklinis. Tokio pat tipo ir stilistikos šviestuvai, tačiau kabinami viršuje, gali būti puikus apšvietimo pasirinkimas Jūsų pavėsinės ar namo stogo šlaitui. Pasirinkę šį būdą automatiškai išryškinsite pastatą, tačiau žemyn krentanti šviesa atsispindės ir šiek tiek apšvies kiemą, todėl apšvietus dar ir kiemo erdvės takelį – galutinis kiemo apšvietimas bus išbaigtas ir džiugins akį. Žinoma, kaip ir visur reiktų rinktis keletą apšvietimo instaliacijų, kadangi tik taip bus išgaunamas maksimalus efektas.Kita alternatyva, kurią galima naudoti kartu su jau minėtomis apšvietimo instaliacijomis, lauko apšvietimui - pastatomi šviestuvai, kurie varijuoja nuo ypač modernių iki labiau tradicinių, lazdelės formos, šviestuvų. Tokio tipo apšvietimo sistema ypač tinkama ryškesniam tako apšvietimui ar namo bei tvoros kampų išryškinimui. Pastatomi šviestuvai sukuria erdvinę nuovoką, todėl tamsiuoju paros metu lengva susigaudyti kieme, o sklindanti šviesa sukuria jaukumu spinduliuojančią aplinką.

Galiausiai, reiktų nepamiršti ir kreipiamųjų šviestuvų, kurie skirti konkrečių daiktų ar augalų akcentavimui. Neretai žmonės renkasi nukreipti šviesą į medžio šakas ir sukurti subtilią lauko aplinkos nuotaiką. Delikati šviesa ir krentantys medžių lapų šešėliai savaime tampa kiemo dekoracija ir traukia dėmesį. Apšviestas medis gali tapti Jūsų kiemo akcentu ar centrine susibūrimo vieta, kadangi šalia pastatytas stalelis ir kėdės gali tapti puikia vieta vakare gurkšnoti arbatą ar prisėdus stebėti žvaigždes.Nebijokite eksperimentuoti ir naudoti įvairialypes šviesos instaliacijas, kadangi vienos rūšies apšvietimas sukurs statišką vaizdą. Išlaisvinkite savo kūrybiškumą ir susikurkite panoraminį kiemo apšvietimą savo namuose, o jei dvejojate dėl šviesų derinimo, visada galite paklausti mūsų specialistų!

Save

Save

Save

Save

Įkelta 2016-09-14

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu