Straipsnių kategorijos

Straipsnių paieška

Vaikų kambario apšvietimas: kaip pasirūpinti ir jaukumu, ir patogumu?

Vaikų kambario apšvietimas: kaip pasirūpinti ir jaukumu, ir patogumu?

Tinkamas apšvietimas užtikrina ne tik komfortą. Tai – savita ir svarbi, efektinga interjero dalis. Tad vaiko kambaryje jaukumo gali suteikti ne tik baldai ir papildomos vaikiškos detalės, tačiau ir tinkamai parinkti, suderinti šviestuvai. Būtent vaiko kambario apšvietimas dažnai būna savitesnis negu kituose kambariuose: čia užsiimama skirtingomis veiklomis, kurių kiekvienai reikia funkcionalaus šviesos šaltinio. Tad jei ruošiatės įrengti vaikų kambarį, patariame gerai apgalvoti visus poreikius.

 

Šviestuvų dydis – vienas svarbiausių kriterijų nedideliame kambaryje

 

Rinkdami šviestuvus vaikų kambariui pirmiausia galite apgalvoti jų dydį. Dažnai mažųjų kambariai būna nedideli, todėl tėvai daro klaidą pirkdami gana masyvius šviestuvus. Net jeigu jie gražiai atrodo, kambaryje gali užimti daug vietos ir vaikui trukdyti. Juk ir šviesos stiprumą nusako visai ne šviestuvo dydis, o lempučių skaičius, galingumas.

 

Atkreipkite dėmesį į tai, kad nuotraukose šviestuvai gali atrodyti didesni arba atvirkščiai – mažesni nei yra iš tiesų. Rinkdamiesi mažesnio dydžio šviestuvus išlošite, nes jie nedideliame kambaryje atrodo jaukiai, netraukia nereikalingo dėmesio.

 

Šviestuvai – vaikui nepastebima interjero detalė

 

Galima leisti vaikui išsirinkti jam patinkančius šviestuvus, tačiau remtis vien vaiko nuomone nepatariame. Tikėtina, kad mažasis rinksis spalvingus, didesnius, įvairesnių formų šviestuvus, kurie nebūtinai derės prie bendro kambario interjero ar bus pakankamai funkcionalūs. Todėl geriau patiems išrinkti geriausiai reikiamą paskirtį atitinkančius, subtilesnio dizaino šviestuvus. Žinoma, akcentams, kambario žaismingumui išlaikyti verta įsigyti ir spalvingų šviestuvų – tačiau nevertėtų persistengti.

 

Kituose kambariuose, ypač svetainėje ar virtuvėje, mėgstame paeksperimentuoti pritaikydami skirtingo dizaino šviestuvus. Čia itin dažnai pasirenkami nuo lubų žemai kabantys šviestuvai, masyvūs, įmantrūs toršerai, netgi sietynai. Visgi vaiko kambaryje dėl patogumo ir saugumo tokie variantai nėra labai tinkami. Geriau šviestuvus tvirtai pritvirtinti prie lubų ar sienų, kad smalsus, aktyvus vaikas negalėtų jų lengvai pajudinti.

 

Apšvietimas naudingas skirtingose kambario zonose

 

Vieno šviestuvo kambaryje tikrai neužtenka. Vaikas nuo pat mažumės per dieną turi daugybę veiklų, kurioms reikia pakankamai šviesos. Jis įdėmiai piešia, konstruoja, skaito, žaidžia, todėl nenorėdami sugadinti vaiko regos turime pasirūpinti, kad visų užsiėmimų metu apšvietimas būtų tinkamas. Aptariame kelis svarbiausius dirbtinio apšvietimo būdus.

 

  • Pagrindinis šviestuvas, apšviečiantis visą kambarį. Tai svarbiausias ir dažniausiai naudojamas dirbtinės šviesos šaltinis kambaryje. Patariame įsigyti tokį šviestuvą, į kurį galima įdėti daugiau lempučių ir jas valdyti skirtingais jungtukais. Taip galima patogiai reguliuoti šviesos kiekį kambaryje: kai reikia – pritemdyti ir sukurti jaukią, poilsiui pritaikytą atmosferą, o kitais atvejais – apšviesti patalpą ryškiau.
  • Stalinis šviestuvas. Vaiko kambaryje būtinas stalas ir ant jo esantis šviestuvas. Rašant, skaitant ar piešiant reikalinga į stalą nukreipta ryški šviesa, nuo lubų atkeliaujančios šviesos neužtenka. Čia pat sklindanti šviesa bus tikrai pakankama, o ir vaikui patogu šviestuvą pasireguliuoti. Be to, stalinis šviestuvas gali būti lengvai perkeliamas į kitą vietą. Beje, jei vaikas mažas, pravers ir šalia lovos statomas žaismingas šviestuvas – jis neretai padeda lengviau atsipalaiduoti, užmigti.
  • Sieninis šviestuvas, montuojamas prie lovos. Jeigu savo mažajam skaitote pasakas prieš miegą, šis šviestuvas pravers ne tik vaikui, bet ir jums. Be to, paaugęs vaikas taip pat galės skaityti patogiai įsitaisęs lovoje.

 

Renkant šviestuvus reikėtų pagalvoti ne tik apie jų stilingumą, estetiškumą, bet ir apie funkcionalumą. Labai patogūs yra tokie vaikiški šviestuvai, kurių skleidžiamos šviesos srautas gali būti pakreiptas reikiama kryptimi. Taip galima net sutaupyti, įrengti vieną apšvietimo šaltinį vietoje kelių. Visgi svarbiausia – poreikio įvertinimas ir patenkinimas. Tad pirmiau apgalvokite, kur reikėtų daugiausiai šviesos, ir tuomet rinkitės funkcionalius, patogius, patrauklaus dizaino šviestuvus.

Įkelta 2019-02-13

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu