Straipsnių kategorijos

Straipsnių paieška

LED apšvietimas lauke: pradedančiųjų gidas

LED apšvietimas lauke: pradedančiųjų gidas

Apšvietimas LED šviestuvais laikomas vienu populiariausių būdų, siekiant ekonomiškai ir originaliai apšviesti namų išorę, savo teritoriją, duris, įvažiavimą ar terasą. Be to, toks sprendimas būtinas norint užtikrinti didesnį saugumą sutemus. Šiandien šiam tikslui galite rinktis iš išties stilingų, šiuolaikiškų ir ilgaamžių šviestuvų.

 

LED apšvietimo privalumai

Šis apšvietimo būdas – šiuolaikiškas ir praktiškas. LED lemputės savo išvaizda šiandien beveik niekuo nesiskiria nuo įprastų, todėl yra lengvai pritaikomos prie bet kokio eksterjero dizaino. Svarbūs ir šie LED apšvietimo privalumai:

 

 • Ilgaamžiškumas. LED lemputės yra atsparios dažnam išjungimui ir įjungimui, todėl puikiai lauko apšvietimui su judesio davikliais.
 • Universalumas. LED apšvietimas gali būti pritaikytas įvairiose vietose, įvairiomis sąlygomis. Svarbus šio apšvietimo aspektas yra tai, kad tinkamai apsaugojus patį šviestuvą, jis gali būti įmontuojamas vietose, kuriose yra drėgna. Todėl tokius šviestuvus galima naudoti baseinuose, vandens telkiniuose ar ten, kur dažnai pasiekia lietus. Be to, LED juostelės gali būti ne tik baltos, bet įvairių spalvų, tad puikiai tinka norint sukurti žaismingą eksterjerą.
 • Ekonomiškumas. Tai yra vienas didžiausių šio apšvietimo privalumų. Pasižyminčios mažesniais elektros sunaudojimo ištekliais, LED lemputės padeda pasiekti geriausią taupumo rezultatą, jei pasirenkami lauko šviestuvai su judesio davikliu. Tuomet nepamiršite išjungti šviesos, ji bus naudojama tik tada, kada reikia.
 • Galimybė reguliuoti šviesos stiprumą. LED apšvietimas gali būti įmontuojamas kartu su maitinimo šaltiniais, kurie leidžia kontroliuoti šviesos intensyvumą. Taip suteikiama galimybė keisti atmosferą apšvietimu, susikurti prieblandą arba atvirkščiai, ryškiai apšviestą aplinką.

 

Tinkamai pritaikę tokių lempučių savybes, privalumus galite lengvai pasirūpinti pačiais įvairiausiais poreikiais. Siekiant tokio tikslo itin svarbu atsižvelgti į aplinkos ypatybes.

 

Kur įrengti lauko apšvietimą?

Susiplanuoti apšvietimą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Tiems, kas šioje srityje neturi patirties, svarbu atsižvelgti į patarimus, nuo ko reikėtų pradėti, ir apgalvoti, koks variantas labiausiai atitiktų poreikius. Įvertinkite, kurioje vietoje apšvietimas yra būtinas ir kuriose vietose jis daugiau naudojamas kaip dekoracinė priemonė. Pateikiame galimas vietas, kuriose svarbu turėti vienokio ar kitokio tipo apšvietimą:

 

 • Įėjimas. Pasirūpinkite šviesa prie įėjimo į namus, garažą ir kitus pastatus.
 • Takeliai ir laipteliai. LED apšvietimas gali būti įrengtas vietose, kuriose dažnai tenka vaikščioti ir, esant tamsiajam paros laikotarpiui, galite susižeisti.
 • Terasa. Šiltais vakarais smagu praleisti laiką lauke, tuo labiau, jei esate savo įrengtoje vietoje. Prie sienos pakabinti keli šviestuvai gali padėti sukurti aplinką, kurioje bus jauku ir gera praleisti laiką.

 

Norint sukurti gražų kiemo eksterjerą, rekomenduojama įsidiegti apšvietimą ir ant medelių, alpinariumų, vandens telkinių dugne. Tokiu būdu išryškinsite gražų augalo kamieną, gėlių spalvas, vandenyje esančių lelijų žiedlapius ar dailią akmenų kompoziciją. Svarbu įsiminti, jog laikui bėgant augalai pasikeis, todėl apšvietimą gali reikėti pakoreguoti.

 

Svarbios sąvokos, kurias reikia žinoti

Norint geriau suprasti, koks LED apšvietimas turi būti pasirinktas, svarbu suprasti tam tikrus terminus:

 

 • Vatai – jie nurodo, kiek energijos sunaudoja apšvietimo prietaisas, kad pasiektų tam tikrą šviesos kiekį.
 • Eksploatavimo trukmė – nurodo, kiek valandų gali šviesti šviesos diodas, kol jo galia nukrenta. Tai yra LED lemputės darbinis laikas. Rekomenduojama rinktis prietaisus, kurie gali šviesti ne mažiau kaip 50 tūkst. valandų.
 • Liumenai – apšvietimo prietaiso skleidžiamos šviesos kiekis.
 • Vatų ekvivalentas – tai išgauto šviesos kiekio atitikmuo. Pavyzdžiui, jei paprasta 100 W kaitrinė lemputė skleidžia 1300 liumenų šviesos, o LED lemputė tą patį pasiekia turėdama tik 10 W, ji bus vatų ekvivalentas kaitrinei lemputei.
 • Paprasta eksploatacija – tai reiškia, jog LED apšvietimas yra paprastesnis, jam nereikia daug priežiūros ir mažiau teršiama aplinka. Lemputės atsparesnės smūgiams ir vibracijai, todėl yra lengviau transportuojamos.
 • Atspalvių paletė – tai plati LED technologijų spalvų ir atspalvių gama. Gali būti daugiau nei 1,6 milijonų variantų.

Atsižvelgę į pateiktus patarimus, turėtumėte įvertinti poreikius lengviau ir greičiau. Jei kyla neaiškumų, būtinai kreipkitės į „Ekoliumeno“ konsultantus – jie ne tik padės išsirinkti tinkamas apšvietimo priemones, bet ir parengti apšvietimo projektą.

Įkelta 2019-01-28

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu