Straipsnių paieška

Kelios erdvės – vienas LED apšvietimas. Kaip jį išdėstyti taisyklingai?

Kelios erdvės – vienas LED apšvietimas. Kaip jį išdėstyti taisyklingai?

Visos namų erdvės turi skirtingą paskirtį, todėl reikalauja specifinio apšvietimo. Juk vienoje patalpoje dirbama, kitoje – ilsimasi, dar kitoje – bendraujama. Norimą efektą pasiekti lengvai padeda šiuolaikiškasis LED apšvietimas. Vis dėlto svarbu žinoti, kaip jį išdėstyti, kokį šviesos atspalvį ar intensyvumą pasirinkti.


Kas yra LED?

LED lempučių šviesos šaltinis yra diodai. Nors išrastos gana neseniai, jos naudojamos visur: ir gyvenamuosiuose namuose, ir komercinėse, pramoninės paskirties erdvėse. Tokios lemputės naudojamos ir įvairiuose prietaisuose – pavyzdžiui, žibintuvėliuose. Tokį populiarumą lengva paaiškinti šios apšvietimo priemonės privalumais.

•    Ji – ekonomiška. LED lemputės padeda sutaupyti iki 74 % elektros energijos.
•    LED lemputės – ilgaamžės. Toks šviesos šaltinis gali veikti netgi 10 metų, yra atsparios šalčiui ir karščiui.
•    Jos neišskiria šilumos. Dėl to tokią apšvietimo priemonę galima montuoti į plastikinius, medinius paviršius.
•    LED šviesos šaltiniai greitai įsižiebia ir dėl to taip pat sutaupo energijos.
•    Jie – maži. Dėl kompaktiškos konstrukcijos diodai gali tilpti net sunkiausiai pasiekiamose vietose.
•    Tokios lemputės neskleidžia ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių, nekenkia akims.
•    Jų gamyboje nenaudojamos aplinkai kenksmingos medžiagos. Be to, lemputės gali būti perdirbamos.

Dėl šių privalumų LED apšvietimas populiarumu smarkiai pralenkia kitus tipus – kaitrinį, halogeninį.Kaip įrengti funkcionalų LED apšvietimą?

Kaip jau minėta, LED lemputės tinka beveik visur. Vis dėlto įrengiant namų apšvietimą reikėtų atsižvelgti į kambario paskirtį, dydį. Pateikiame esminius aspektus, susijusius su apšvietimu skirtingose patalpose.

•    Svetainė. Tai – vienas daugiausiai naudojamų kambarių, pagrindinė vieta, kurioje renkasi namų gyventojai ir svečiai. Čia reikia suderinti jaukumą ir kintančią paskirtį, išvengti šešėlių, atspindžių susidarymo. Tam geriausiai tinka šviestuvai su reguliuojamu šviesos srautu.
•    Miegamasis. Tai – patalpa, kurioje nereikalingas didelis šviesos srautas. Jaukumą ir komfortą sukursite mažomis LED lemputėmis apšviesdami nuotraukų rėmelius ar piešinius, įrengdami apšvietimą palei grindis. Nepamirškite ir stalinio ar sieninio šviestuvo prie lovos skaitymui.
•    Virtuvė. Šiai patalpai reikalingas puikus matomumas, nes čia atliekama daug darbų: ruošiamas maistas, valomi įvairūs paviršiai. Virtuvėje tinka kelių šaltinių formuojamas apšvietimas, pavyzdžiui, centrinis šviestuvas ir LED apšvietimas profiliais, juostelėmis virš stalviršių, viryklės.
•    Valgomasis. Čia pagrindinis šviesos šaltinis turėtų būti nukreiptas į stalą. Labiausiai tinka virš stalo pakabintas šviestuvas. Vis dėlto verta skirti dėmesio kambario akcentams – juos išryškinsite sieniniais šviestuvais, toršerais.
•    Vonios kambarys. Apšvietimas čia turi būti ypatingai funkcionalus. Centrinį šviestuvą (jo šviesa neturėtų atsispindėti veidrodyje) geriausia papildyti sieniniais, įrengtais šalia spintelės su veidrodžiu.

Šviesos šaltinių nereikėtų įrengti vien kambario kampuose. Stenkitės išlaikyti tarp jų panašų atstumą. Jei tik įmanoma, geriau dėkite daugiau mažesnio galingumo lempučių nei kelias stiprias. Atsižvelkite į kambario lubų aukštį: jei lubos aukštos, reikės galingesnių lempučių. Pagalvokite ir apie šviesos atspalvį: šalta šviesa padeda geriau susikaupti, todėl yra tinkama darbo patalpoms, o šilta – atpalaiduoja, todėl labiau rekomenduojama miegamajam, svetainei.

Šviestuvų ir lempučių pasirinkimas labiausiai priklauso nuo patalpos, jos paskirties. Taip pat rinkdamiesi apšvietimą atsižvelkite ir į kambario interjerą, tai, kaip pasirinktas šviestuvas jį papildys. LED apšvietimas yra taupus ir universalus, tinkamas visur, todėl svarbiausia – tiesiog įvertinti atskiro šviesos šaltinio reikalaujančias vietas ir apsispręsti dėl dizaino.


Įkelta 2018-11-16

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu