Straipsnių paieška

Sietynas – neatskiriamas neoklasikinio interjero elementas

Sietynas – neatskiriamas neoklasikinio interjero elementas

Neoklasikinis interjeras – tai prabangos ir klasikos dermė. Šis dizainas subtiliai atspindi šiandienos interjero tendencijas, kurios yra derinamos su tradicinei klasikinei erdvei būdingais sprendimais. Neoklasikinis stilius susiformavo XVIII a. viduryje, o išpopuliarėjo XIX a. pradžioje.  Šis interjeras iškilo kaip priešprieša ištaigingam ir detalių kupinam rokoko stiliui. Tuo metu susiformavęs stilius savo aktualumo nepraranda ir šiandien, o jo naudojimas interjere dabar itin dažnai pasirenkamas subtilios elegancijos gerbėjų.


Kas būdinga šiam stiliui?

Tam, kad nepriekaištingai pritaikytumėte neklasicistinį stilių namų erdvėje, svarbu atkreipti dėmesį į esminius aspektus. Šiam interjerui yra būdingos:
•    pastelinės spalvos. Sietynas, baldai, kitos svarbios interjero detalės turi būti švelnių spalvų, neutralios. Šiam stiliui būdinga naudoti tik kelis ryškesnius spalvinius akcentus, kurie pagyvintų kambarį ir suteiktų individualumo. Prie pastelinių spalvų dera paauksuoti šviestuvai su marmuro imitacijos gaubtu.
•    harmonija ir proporcijos. Neoklasicizmo stilius atspindi proporcijų ir simetrijos darną. Rinkdamiesi baldus turite itin atsakingai įvertinti, ar jie neužgožia erdvės ir nėra per daug masyvūs – kitu atveju sukurti elegantišką stilių bus itin sunku. Tas pats galioja ir renkantis šviestuvus – jie turi atitikti kambario išmatavimus.
•    tiesios linijos. Neoklasikiniame stiliuje vyrauja vertikalios linijos, kurios yra paįvairinamos puošnesniais raštais, būdingais baroko ir rokoko stiliui – vis dėlto nereikėtų persistengti, svarbu įvertinti, ar dekoruotas sietynas, raižiniais puoštos interjero detalės yra subtilus neoklasicistinis elementas.
•    prabangūs baldai. Interjeras, kuriame vyrauja neoklasicistinis stilius, turi būti puošiamas ištaigingais ir simetriškais baldais. Tas pats galioja ir baldų apmušalams – rinkitės aukštos kokybės, tačiau ne per daug puošnius. Kadangi  įrengiant neoklasicistinį stilių būtina neapkrauti aplinkos, rinkdamiesi puošnesnius baldus derinkite kuklesnio dizaino sietyną, aksesuarus.
•    išskirtinės dekoracijos. Formuojant šį interjerą svarbu atrasti dekoracijų, kurios būtų prabangios, sendintos ir patvarios. Tinkamiausi pavyzdžiai: kiniško porceliano vazos, persiški kilimai, marmurinės skulptūrėlės, knygų laikikliai.

Tiek parinktas sietynas, tiek kiti kambario aksesuarai turi išsiskirti ne tik elegancija, bet ir saikingumu – tai neoklasicizmo bruožas.

Šviestuvas – pagrindinis neoklasikinio interjero elementas

Jeigu jūsų neoklasicistinėje aplinkoje vyrauja žemės, pastelinės spalvos, rinkitės ryškesnio dizaino sietyną. Krištolinis, su metaliniais sendintais rėmais, apgaubtas stiklu – visi variantai yra tinkami interjerui pagyvinti. Vis dėlto, jei derinate šį stilių su minimalistiniu, tinkamiausias  prabangaus dizaino, tačiau be papildomų detalių, šviestuvas. Itin efektingai galėtų atrodyti tamsūs, rafinuoti sietynai – taip sukursite išskirtinį kambario akcentą. Kad ir koks sietynas jus domina, turite atkreipti dėmesį į jo simetriškumą ir dydį, kuris turi būti parinktas pagal jūsų kambario erdvės išmatavimus.  

Kurdami neoklasicistinį stilių savo namuose stenkitės formuoti skoningą ir saikingą aplinką. Net ir kambario akcentas – šviestuvas turi būti prabangus, tačiau atspindintis klasikinio stiliaus saikingumą, su elegantiškais, tačiau negausiais elementais. Persistengti tikrai lengva – dėl šios priežasties prieš pritaikant šį stilių patartina konsultuotis su patyrusiais specialistais, dizaineriais. Tai itin svarbu tiems, kurie nori neoklasikinį stilių derinti su minimalistiniais, urbanistiniais ar mid-century elementais.

Įkelta 2018-09-23

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu