Straipsnių paieška

Padidinkite darbuotojų produktyvumą pritaikę tinkamą apšvietimą

Padidinkite darbuotojų produktyvumą pritaikę tinkamą apšvietimą

Apšvietimas biure – itin svarbus, nes jis lemia ne tik erdvės jaukumą, bet ir darbuotojų produktyvumą. Tyrimais įrodyta, jog netinkamas šviesos šaltinis neigiamai veikia nuotaiką, fizinę būklę, skatina pasyvumą, o visa tai gali kardinaliai keisti darbo įpročius, mažinti dirbančiųjų motyvaciją. Nors šiuo metu patys įvairiausi šviestuvai internetu gali būti įsigyjami vos per keletą minučių, iš tiesų nevertėtų apšvietimo sprendimų rinktis skubotai – tai atsakingas procesas, kuriame būtina apgalvoti ne tik apie bendrųjų įmonės erdvių šviesą, bet ir kiekvieno darbuotojo poreikius.


Kokie kriterijai renkantis šviestuvus biuro erdvei – svarbiausi?

Dirbdamas blogai apšviestoje patalpoje, darbuotojas ilgainiui gali tapti irzlesnis, jį gali pradėti varginti galvos, akių skausmai. Visa tai gali paveikti ir bendrą atmosferą darbe. Dėl šių priežasčių tinkamo apšvietimo pasirinkimą reikėtų įvertinti itin atsakingai.

Salonų „Ekoliumenas“ specialistai pataria atkreipti dėmesį į esminius aspektus:

•    šviestuvų derinimą su natūralios šviesos šaltiniais. Neignoruokite natūralios šviesos – jei turite galimybę išnaudoti saulės šviesą, derinkite ją  su dirbtinės šviesos šaltiniais. Šviestuvai internetu, kurių ryškumą galima reguliuoti, yra racionalus pasirinkimas: sumažėjus natūralaus šviesos kiekiui, aplinką palaipsniui galima apšviesti dirbtine.
•    šviestuvų derinimą tarpusavyje. Vieno šviesos šaltinio erdvėje tikrai negana – reikia turėti bent kelių skirtingų tipų šviestuvus, kurie kartu sukurtų darnią visumą ir išryškintų interjero detales.
•    šviestuvų derinimas prie erdvės funkcijos. Darbo ir poilsio zonos turi būti įrengtos naudojant skirtingą apšvietimą. Rengiant šviestuvus susitikimo kambaryje, būtina atkreipti dėmesį, jog patogiam darbui prie stalo  reikalingas tiesioginis šviesos šaltinis, o prireikus įjungti projektorių šviesos stiprumas turi būti lengvai reguliuojamas. Poilsio erdvei geriausia naudoti netiesioginį, šilto atspalvio šviesos srautą. Biuro virtuvėlėje, virš kriauklės, valgomojo stalo, reikalingas ryškesnis kelių dalių apšvietimas.
•    šviesos spalvos temperatūrą. Biure ar bet kurioje kitoje darbo aplinkoje labiausiai rekomenduojama šaltos baltos arba neutralios baltos spalvos šviesa. Tokio atspalvio šviesa didina produktyvumą.
•    šviestuvus su LED lempomis. Šis pasirinkimas priklausys nuo to, kokio stiliaus šviestuvai internetu jus domina. Moderniuose ir energiją taupančiuose biuruose įprasta rinktis LED lemputes, kurios yra ilgaamžės, nekaistančios ir taupančios energiją. Jeigu Jūsų biuro interjeras turi retro elementų arba yra urbanistinio stiliaus ypač tiktų vintažinio stiliaus LED lempos.
•    patogumą dirbant su kompiuteriu. Tiems, kurie intensyviai dirba prie kompiuterio, būtina turėti neryškų, netiesioginį apšvietimą. Geriausia įrengti šviestuvus, kurie skleistų tolygią šviesą aplink dirbantįjį, dar geriau, jeigu šviesos intensyvumą būtų galima reguliuoti. Taip būtų galima sumažinti migrenos riziką, akių nuovargį.

Rinkdamiesi apšvietimą ir šviestuvus pasitarkite su darbuotojais – sužinokite, kokie būtų jų prioritetai ir pastebėjimai. Būtina įsigyti ne tik patrauklius šviestuvus, bet ir pasidomėti tinkamu lempučių dydžiu, kuris priklauso nuo aplinkos, kurią ruošiatės apšviesti. Kai šviestuvus užsisakote internetu pasinaudokite ,,pagalba gyvai“ funkcija arba susisiekite nurodytais kontaktais. Tokiu būdu gausite išsamesnės informacijos prieš pirkimą.

Dažniausios klaidos, daromos renkantis šviestuvus

Kartais dėl skubėjimo įsigyti šviestuvą arba neapgalvojimo galima suklysti ir padaryti klaidų, kurios kliudys darbuotojams susikaupti, mažins jų darbo našumą.

Kokios klaidos daromos dažniausiai?

•    Ieškoma netinkamo stiliaus šviestuvų. Nesirinkite interjero detalių, kurios nesukuria vieningos harmonijos jūsų darbo erdvėje, vien dėl to, kad jos gražios. Geriausia įsigyti klasikinio stiliaus arba minimalistinius šviestuvus – darbo patalpose jie yra tinkamiausi ir mažiausiai blaškantys dėmesį.
•    Perkama nepamatavus. Būtinai pasidomėkite šviestuvo diametrais – net jei ir salonuose ar internetiniame puslapyje dydis atrodo tinkamas, privalu atsižvelgti į erdvės, kurioje jis bus kabinamas, specifiką ir plotą. Šviestuvai internetu taip pat turi aprašymus, tad pagrindinę informaciją apie jų išmatavimus tikrai galėsite rasti.
•    Perkami vienodi šviestuvai. Kaip ir minėta, šviestuvai skirtingoms erdvėms, kaip ir šviesos intensyvumas, turėtų skirtis. Aplinka, skirta poilsiui ir darbui, turėtų būti kuriama atsižvelgiant į tam tikros erdvės specifiką ir paskirtį.

Šviestuvai turėtų būti ne paskutinis sprendimas, formuojant kokybišką biuro erdvę. Geriausia juos derinti tik prasidėjus darbo patalpų stiliaus kūrimui – taip sau tinkamiausią rasite greičiau ir paprasčiau. Pastebėtina, jog darbo našumą veikia ne tik šviesos intensyvumas, bet ir šviestuvų stilius, funkcionalumas.

Įkelta 2018-09-23

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu