Straipsnių kategorijos

Straipsnių paieška

Ryškus pirmasis įspūdis apie namus: prieškambario apšvietimas

Ryškus pirmasis įspūdis apie namus: prieškambario apšvietimas

Tai, kokie žmonės gyvena namuose, koks jų gyvenimo ritmas ir pomėgiai, dažniausiai galima išsiaiškinti vos pravėrus namų duris. Jau pirmojoje namų erdvėje – prieškambaryje – paprastai atsispindi tų namų šeimininkų skonis ir pasaulėžiūra. Dėl šios priežasties paprastai norisi paversti šią vietą šviesia, patogia, o baldais, spalvomis ir apšvietimu sukurti svetingą nuotaiką. Būtent prieškambario apšvietimo sprendimams vertėtų skirti daug dėmesio, nes teisingas jų pasirinkimas gali išgelbėti net ir pačią niūriausią erdvę.

Šviesa – pagrindinis patalpos akcentas

Planuojant įrengti arba atsinaujinti prieškambarį, darbus vertėtų pradėti nuo apšvietimo sprendimų. Tinkamai aprūpinus erdvę šviesa, joje sukuriamas jaukumo jausmas. Žvelgiant iš praktinės pusės, jei prieškambaryje užtenka šviesos, šioje patalpoje patogu rengtis, ruoštis pasivaikščiojimui su šunimi ir panašiai. Prieblandoje tokius darbus atlikti sunkiau, be to, diena iš dienos ruoštis į darbą arba grįžus įžengti į pritemusį prieškambarį gali būti ne itin malonu. Tam, kad galėtumėte džiaugtis erdviais namais, rekomenduojami įleidžiami šviestuvai, kurie ne tik efektyviai apšviečia skirtingo dydžio patalpas, bet ir neužima daug vietos.

Sutaupykite erdvės

Svarstant apie į lubas įleidžiamų šviestuvų pasirinkimą, daugeliui kyla klausimas, kuo jie pranašesni už kitų tipų apšvietimo sprendimus. Nors tiek pakabinami šviestuvai, toršerai ar sietynai yra išskirtinio dizaino ir erdvę gali aprūpinti pakankamų šviesos kiekiu, prieškambaryje dažnai ypatingai svarbus kompaktiškumas ir praktiškumas.

Įleidžiami šviestuvai atitinka šiuos du bene svarbiausius reikalavimus, nes montuojami lubose jie nereikalauja papildomos vietos. Paprasčiau tariant, įleidus šviestuvus į lubas nekils grėsmė, kad užkliudysite virš galvos kabantį šviestuvą ar šalia stovinčią lempą. Tokia sąlyga dažnai yra itin svarbi aukštaūgiams, norintiems vizualiai padidinti nedidelę erdvę, ar tiesiog estetikos mėgėjams.

Jokių dulkių

Prie lubų paviršiaus priglundantys šviestuvai neturi iškilaus gaubto, taigi galimybės kauptis ant jų dulkėms irgi nėra. Tai – praktiškas pasirinkimas šiuolaikiškiems, daug laiko namų ruošai ir tvarkymui nenorintiems skirti asmenims. Įmontuojamieji šviestuvai atsparūs ne tik dulkėms, bet ir drėgmei, temperatūrų kaitai.

Ką vertėtų žinoti apie tokių šviestuvų montavimą?

Įleidžiami šviestuvai džiugins privalumais tik tuo atveju, jeigu jų montavimas bus atliktas paisant specialistų rekomendacijų. Jei apšvietimo darbus atlieka ekspertai, kurie apie tai puikiai nusimano, jaudintis nėra dėl ko. Tačiau nusprendus šviestuvus lubose įrengti patiems, vertėtų nepamiršti keleto svarbių aspektų:

•    Šviestuvams reikalingos pakabinamos lubos. Į įprastas lubas įmontuoti šviestuvų negalima, tad tam reikėtų specialiai įrengti pakabinamas lubas. Prieškambaryje jos netgi gali būti akcentu, jei, pavyzdžiui, lubos būtų kabinamos dalimis, žaismingai suformuojant apšviestas geometrines figūras – rombą, trikampį ar apskritimą. Rekomenduojamas minimalus atstumas tarp perdangos ir pakabinamų lubų turėtų siekti maždaug 8–10 cm. Šiame tarpe „suslėpti“ elektros laidai, tvirtinimo detalės sukurs iš išorės itin estetišką vaizdą.


•    Rekomenduojama daugiau nei vieną šviestuvą. Jei prieškambaryje montuosite įleidžiamą šviestuvą – neapsiribokite tik vienu vienetu. Priklausomai nuo erdvės, kurią reikia apšviesti, dydžio ir individualaus šviesos poreikio, tokių elementų lubose reikėtų montuoti 3–5 ar dar daugiau.

Įleidžiamais šviestuvais vertėtų pasidomėti visiems, norintiems džiaugtis jaukia ir šviesia namų erdve, kuri galėtų nustebinti draugus ar artimuosius. Įvairių jų pavyzdžių galite rasti šviestuvų salonuose „Ekoliumenas“ Kaune, Vilniuje, Šiauliuose bei Klaipėdoje arba tiesiog naršydami interneto svetainės asortimentą.


Įkelta 2018-08-08

Anksčiau peržiūrėtos

Nėra prekių

Meniu